Sürekli Form

Gider pusulası

Hürok Sürekli Form
Hakkımızda Referanslarımız Kurumsal Bilgi Bankası İletişim
Dernek Gelirleri Alındı Belgesi
Ambar Tesellüm Fişi
Sürekli Form Kağıdı
Gider pusulası Basımı - Anlaşmalı matbaa
Gider pusulası Nedir
Gider pusulası Tanımı


Gider pusulası, birinci ve ikinci sınıf tüccarlar, kazancı basit usulde tesbit edilenler ile defter tutmak zorunda olan serbest meslek sahiplerinin, vergiden muaf esnafa yaptırdıkları işler veya onlardan satın aldıkları mallar için düzenleyip, işi yapana veya malı satana imza ettirecekleri resmi belgedir.
Gider pusulası vergiden muaf esnaf tarafından verilmiş fatura hükmünde bir belgedir.

Gider Pusulası stopaj oranları
Gider pusulası stopaj oranları, mal alımlarında %5, hizmet alımlarında %10 ve hurda mal alımlarında %2 dir.Gider pusulası karşılığı vergiden muaf esnafa yapılan ödemelerden mal alımları iÇin % 5, hizmet alımları iÇin % 10 stopaj yapılır. Ancak, Havlu, Çarşaf, Çorap, halı, kilim, dokuma mamulleri, örgü, dantel, her nevi nakış işleri ve her nevi turistik eşya, hasır, sepet, süpürge, paspas, fırÇa, yapma ÇiÇek ve benzeri mal bedelleri veya bu malların yapımında ödenen hizmet bedelleri üzerinden % 2, Değerli kağıt ve damga pulu satışlarında komisyon bedelleri üzerinden % 20 oranında stopaj yapılır.

Gider pusulası nasıl düzenlenir
Gider Pusulası; işin mahiyetini, malın cinsi, miktarı ve bedelini, iş ücretini, işi yaptıran ile yapanın adı soyadı ve adreslerini kapsar. Gider pusulaları seri ve sıra numarası taşırlar. İki nüsha olarak düzenlenirler ve bir nüshası işi yapana ve ya malı satana verilir.

Gider Pusulası örneği
Hürok Sürekli Form Matbaa olarak, Gider Pusulası, Adisyon, fatura, irsaliye, tahsilat makbuzu vb. evraklarınızı 2 renk sürekli form makinemiz ile en kaliteli şekilde baskısını yapıp en kısa zamanda teslim ediyoruz. Hürok Sürekli Form Matbaa, Maliye ile anlaşmalı olup Gider Pusulası, Adisyon, fatura irsaliye gibi resmi evrakların basımına yetkilidir. Sürekli form siparişi vermek yada sürekli form konusunda bilgi almak için lütfen arayınız
Sürekli Form Matbaa

Gider pusulası örneğiGider pusulası örneği
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:11 No:1661 Şişli - İstanbul Tel: 0212 210 63 49e-mail: info@surekliform.com
reklam ajansı
Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Öğrenme Güçlüğü Zihinsel Engelliler
Down Sendromu Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Davranış Bozuklukları
Okula Uyum Sorunları Dil ve Konuşma Terapisi Duyu Terapisi
Bedensel Engelliler Aile Eğitimi Otizm
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Asperger Sendromu Sosyal ve Duygusal Gelişim